Veiklos programa

KAUNO MIESTO INFORMATIKOS MOKYTOJŲ METODINĖS TARYBOS

VEIKLOS PROGRAMA (planas)

Misija

Informatikos mokytojų metodinė taryba numato prioritetus ir strategines kryptis, tobulinant moksleivių informacinės kultūros ugdymą. Savo veikla siekia tobulinti pedagogų  veiklą,  darniai, kryptingai ir lanksčiai plėtoti švietimo sistemą, sprendžia iškylančias problemas.

Principai

• Veikla grindžiama demokratiškumo, humaniškumo, atsinaujinimo principais.

• Veikloje vyrauja komandinio darbo bei individualumo dermė.

• Veikla orientuota į valstybės ir savivaldybės švietimo politikos įgyvendinimą.

Vertybės

• Esminė nūdienos ir ateities nuostata – mokytis visą gyvenimą bei kompetencijų vystymas.

• Sąžiningumas, aiškumas, nuoseklumas, objektyvumas formuluojant ir pateikiant vertinimus.

• Įsipareigojimas miestui bei Švietimo ir ugdymo skyriui kaip besimokančioms organizacijoms.

Prioritetai

• Švietimo kaitos laidavimas.

• Mokytojų veiklos išryškinimas.

• Efektyvus švietimo resursų naudojimas.

Pokyčiai

• Gerėja sąlygos ugdymo proceso įgyvendinimui: mokyklose gausėja kompiuterių, tinkamų mokymui, kiekis, vienodėja mokymo sąlygos, informacinių technologijų kabinetai pasipildo papildomomis techninėmis priemonėmis (multimedia, nešiojamais kompiuteriais, skaitmeniniais foto aparatais), moksleiviai naudojasi interneto paslaugomis.

• Ugdymo procese ryškėja dvi kryptys: informacinių technologijų taikymas ir programavimas

• Informacinių technologijų dėstymas pradedamas dėstyti jaunesnėse klasėse (daugiau mokyklų randa galimybę pradėti pažintį su informacinėmis technologijomis  5, 6, 7 klasėse)

• Stiprėja mokytojų kompetencija ir aktyvėja patirties sklaida: per pastaruosius metus padaugėjo informatikos mokytojų metodininkų, vienai mokytojai suteikta mokytojo eksperto kvalifikacinė kategorija.

• Aktyvėja informatikos mokytojų veikla, apmokant pedagogų bendruomenę dirbti  asmeniniais kompiuteriais:
    7 mokytojai, bendradarbiaudami su KPKC, veda kvalifikacinius kursus.

• Gausėja renginių moksleiviams, jų turinys įvairėja, t.y. ne apsiribojama tik programavimo olimpiadomis, bet vyksta įvairių informacinių technologijų taikymo konkursų, varžytuvių įvairaus amžiaus moksleiviams, eilė iš jų tapo tradiciniais.