Olimpiados

2023-2024 vyksta 35-oji Lietuvos  moksleivių informatikos olimpiada:

• I etapas vyksta mokyklose – 2023 lapkričio 16 d.
  • II  etapas (savivaldybės etapas) – gruodžio 18 d.
  • III etapo I dalis (šalies atrankinė dalis) – sausio 29 d.
  • III etapo baigiamojo dalis (šalies etapo baigiamoji dalis) – kovo 1-4 d.

Struktūra:

Olimpiada vyksta III etapais:

1. Mokyklos turas (vyksta lapkričio pabaigoje). Užduotis sudaro 3 uždaviniai (1 loginis ir 2 praktiniai). Užduotis rengia Nacionalinis informatikos olimpiados organizavimo komitetas arba Rajoninis komitetas.  Šie komitetai ir nustato programavimo kalbas ir vertinimo kriterijus.
  2. Miesto (rajono) turas (vyksta gruodžio viduryje). Užduotis sudaro 3 uždaviniai (1 loginis ir 2 praktiniai). Geriausi dalyviai yra kviečiami į Respublikinį turą.
  3. Respublikinė olimpiada (vyksta vasario, kovo ir balandžio mėnesiais). Šis turas vyksta keliais etapais:
    • Vasario mėnesį geriausi II turo dalyviai sprendžia 2 praktinius uždavinius. Šis etapas vyksta maždaug 50-tyje Lietuvos mokyklų tuo pačiu metu ir trunka 5 valandas;
    • Kovo pabaigoje maždaug 45 geriausiai vasario mėnesį pasirodę mokiniai kviečiami 4 dienoms į kiekvienais metais kitą Lietuvos miestą, kur 2 dienas sprendžia 5 užduotis.
  4. Baltijos šalių olimpiada (vyksta balandžio arba gegužės mėnesį). Iš respublikinės olimpiados laimėtojų atrenkami dažniausiai 6-8 mokiniai, kurie gauna teisę varžytis šioje olimpiadoje. Kartu su jais varžosi komandos iš Danijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, o taip pat yra dalyvavusi ir Izraelio komanda.
  5. Tarptautinė olimpiada (vyksta liepos-gruodžio mėnesį). Organizatoriai parenka datas. Dalyvauja 4 geriausiai Baltijos šalių olimpiadoje pasirodę lietuviai. 2005 m. ji vyko Graikijoje, 2006 m. - Meksikoje.

Užduotys: parengiami 2 užduočių komplektai, 7-9 ir 10-12 klasėms.

Programavimo kalbos: parenkamos atsižvelgiant į tendencijas tarptautinėse olimpiadose. Leidžiamos kalbos: Free Pascal, C, C++. Nei Lietuvos, nei tarptautinėse neleidžiamos nei Delphi, nei Visual Basic kalbos. Tarptautinėse kartais pasvarstoma apie JAVA naudojimą.

Dalyviai: 8-12 klasių mokiniai.  Jaunesni mokiniai (dažniausiai 6-7 klasių) gali dalyvauti olimpiadoje aštuntų klasių grupėje.

Informacija internete ir praėjusių metų užduotys: